fbpx Rakugrupid ja jüngerlus | 3D kogudus

Rakugrupid ja jüngerlus

Kui otsustame järgneda Jeesusele, avastame, et käies koos Jumalaga kohtame igapäevaselt uusi väljakutseid ning hakkame märkama oma elus valdkondi, kus peame muutuma, et elada Jumala parima plaani järgi. Vahel võib see tunduda päris raske ja mõnikord on keeruline kõigest aru saada. On loomulik, et Jumala tundma õppimine on teekond, mille alguses ei saa Sa kohe teada ja osata kõike, kuid tahame Sind selles protsessis aidata! Sellist õppimise ja õpetamise protsessi nimetatakse kristlaste seas jüngerluseks. 3D koguduse üks pastoritest, Meego Remmel, on sõnastanud jüngerlus eesmärki järgmiselt: „Jüngerluse eesmärk on saada, olla ja jääda Jeesuse jüngriks.” Ehk siis see hõlmab kogu meie olevikku ja tulevikku, et võiksime tõeliselt ja püsivalt muutuda läbi aja Jeesusega sarnasemaks.

Jüngerlus on väga loov ja inimesiti erinev protsess, kuid suures pildis saab seda teha nii kollektiivselt kui üks-ühele, sealjuures üks ei välista teist. 3D koguduses oleme koos ehk 3-4kesi Jeesuse järgmist õppivaid gruppe nimetanud „rakugruppideks”, kuid samuti on võimalus kogenenuma kristlasega samal eesmärgil ka üks-ühele kokku saada. Loe neist lähemalt allpool. Samuti leiad alt ka mitmeid kasulikke materjale, mida nii rakugrupis kui ka üks-ühele kokku saades vestluse suunamiseks ja ise õppimiseks kasutada.

Rakugrupid koosnevad 3-4 inimesest, kes kohtuvad regulaarselt selleks, et õppida ühise igatsusega rohkem Jeesust tundma ja kasvada Temaga sarnasemaks.

Rakugrupis osalemine annab võimaluse igaühel saada küpsemaks Jeesuse järgijaks. Sel eesmärgil on rakugrupi liikmed üksteisega avatud ja ausad ning lubavad teistel oma ellu kõneleda. Rakugrupis kohtuvad omavahel samast soost inimesed.

Kui Sa soovid rohkem infot või kui Sul on soov liituda mõne 3D rakugrupiga, siis võta julgelt ühendust mõne kogukonnajuhiga. Nemad oskavad Sind viia kokku sobivaima rakugrupiga.

Rakugruppide kohta saad rohkem teada ka Rando videojutlusest:

Lisaks oleme koostanud rakugruppide toetamiseks abistava materjali – lae see oma telefoni ja kasuta seda mugavalt rakugrupi kohtumise ajal:

Kui Jeesus läkitas oma jüngrid täitma tema antud missiooni, saatis ta nad teele kahekaupa, teades, kui oluline on, et nad oma teekonnal üksi ei jääks. See kehtib täna meilegi. Sellepärast pakubki 3D kogudus Sulle võimalust saada üks ühele kokku kellagagi, kes on juba natuke kauem kristlane olnud. Umbes 3-4 kokkusaamisel saate koos läbi arutada olulised teemad, näiteks kuidas ja miks lugeda Piiblit ja palvetada, mis on kogudus ja mis on minu roll seal, kuidas tulla toime raskuste ja kiusatustega jne. Samuti saad küsida täpselt neid küsimusi, mis on Sinu jaoks olulised ja aktuaalsed!

Kui oled sellistest kokkusaamistest huvitatud, siis kirjuta sellest mõnele kogukonnajuhile või tule ühisele väljasõidule, kus Sul on võimalus tutvuda uute sõpradega koguduses.

P.S. Võib-olla oled Sa juba mõnda aega kristlane olnud ja ehk on Sinu järgmine samm hoopis ise aidata kellelgi usus kasvada? Jaga seda, mis Jumal on juba Sulle õpetanud, see võib muuta kellegi elu kardinaalselt! Kui oleksid valmis kedagi jüngerdama, siis anna ka sellest teada kogukonnajuhile.

Ja mõtelgem üksteisele, kuidas üksteist virgutada armastusele ja headele tegudele. - Hb 10:24

Vaata ka jüngerlusmaterjali "Esimesed sammud elus koos Jeesusega"!

Kui tunned, et tahaksid rakugruppi vaheldust ja värskust, siis siin on mõned ideed, mida teha, lisaks ülal toodud küsimustele.

1. Lugege koos mõnd kristlikku raamatut.

Leppige kokku, kui palju järgmiseks korraks loete ning kokku saades arutage, kuidas loetu kedagi kõnetas.

Raamatusoovitusi:

Jumalakeskne igapäevaelu:

• “Eesmärgist juhitud elu” R. Warren
  • "Kristlik ateist” C.Groeschel
  • “10 käsku 21. sajandil” J. John
  • “Lihtsusta” B.Hybels
  • “Taevane kangakuduja” R. Zacharias

Kristluse olemus, apologeetika:

• “Lihtsalt kristlus” C.S.Lewis
  • “Elu küsimused” N.Gumbel
  • “Pillav Jumal” T.Keller
  • “Jumala olemasolu põhjendus” T.Keller

Suhe Jumalaga, Tema hääle kuulamine:

• “Vaikse sosina vägi” B.Hybels
  • “Jumal on lähemal, kui sa arvad” J.Ortberg

Meeleparandus, kiusatustega võitlemine:

• “Hinge puhastus” C.Groeschel
  • “Ebajumalad” T.Keller
  • “Pahareti kirjapaun” C.S.Lewis

Paarisuhted:

• “Armastuse saladus” J.McDowell
  • “Abielu tähendus” T.Keller
  • “Ainult naistele” S.Feldhahn

Enesehinnang, emotsionaalne tervis:

• “Näe end Jumala silmadega” J.McDowell
  • “Emotsionaalselt terve vaimsus” P. Scazzero

Evangeelsus, missioon, juhtimine:

• “Meistri plaan” R.E. Coleman
  • “Püha rahulolematus” B.Hybels
  • “Aksioomid” B.Hybels

2. Vaadake koos mõnd jutlust ja arutlege hiljem selle üle.

Siin on mõned kogudused, kelle jutlusi soovitame:

3. Järgige ühiselt mõnd piiblikava.

Mõned variandid: https://3dkogudus.ee/meedia/piiblikavad ning https://3dkogudus.ee/jargmised-sammud/piibli-lugemine .

Palju häid, kuid inglisekeelseid lugemiskavasid leidub äpis “Bible” ehk “Youversion”.

4. Kasutage mõnd vestlusmaterjali.

• Näiteks naistele mõeldud "Säravalt elades" (Filtri materjal) - LAE ALLA SIIT
  • või meestele mõeldud "Man Up" materjal (lisainfot võib küsida maaliremmel@gmail.com).