fbpx Eestis esmakordne: üks kogudus, mitu asukohta! | 3D kogudus

Eestis esmakordne: üks kogudus, mitu asukohta!

Pühapäev, 17. august 2014

Juba 7. septembril toimub Club Prives 3D Tallinna avateenistus. See, millest oleme rääkinud ja teinud ettevalmistusi pea 2 aastat on lõpuks teoks saamas - 3D kogudus avab oma Tallinna campuse. Pea aasta aega tagasi kogunes ühel pühapäeva õhtul Tallinna ühe hotelli väikeses konverentsiruumis ligikaudu 60 põnevil inimest, et kuulda ning olla osa 3D Tallinna campuse rajamise esimesest kokkusaamisest. Terve möödunud aasta vältel kohtusime pühapäeva õhtuti, et üheskoos Piiblit lugeda ja mõista, mismoodi on Jeesus oma kogudust kutsunud tegutsema siin maa peal ning milline on 3D kogudus ja selle põhiväärtused. Pärast mitmete grupiarutelude ning videote ja jutluste vaatamiste kujunes välja tiim, mis on selgelt seadnud oma eesmärgiks jõuda inimesteni, kes on kaugel Jeesusest. Oleme üheskoos otsustanud astuda välja oma mugavustsoonist ning panna kõik mängu, oma aeg, raha, oskused, teadmised, suhted, kõik, mis Jumal meile andnud on ning rajada Tallinnasse kogudus.

Hetkel on meie tiim 25-liikmeline ning sinna kuulub nii põhikooli-keskkooli õpilasi, üliõpilasi kui ka noori perekondi. Uue aasta alguses asusime asukoha otsingutele. Palvetasime mitmete kohtade pärast ja uurisime, milline otsitud variantidest oleks rahaliselt mõistlik. Üsna selgelt tundsime, et Jumal avas meile Vabaduse väljakul asuva Club Prive uksed, kus 20. juulil toimus ka meie esimene eelteenistus, millel osales 87 inimest.

Olen veendunud, et see, mis saab alguse 7. septembrist on midagi täiesti pöörast. Esimest korda Eestis toimuvad samal ajal täpselt sama sisuga teenistused nii Tallinnas kui Tartus, oleme reaalselt üks kogudus mitmes asukohas. Kuid oluline ei ole mitte see, mismoodi asjad täpselt toimuvad vaid see, kas oleme valmis oma südamega olema kaasas, kas oleme valmis usaldama Jumalat. See, kui paljude inimesteni me jõuame parima sõnumiga Jeesusest sõltub meist igast ühest. Paulus oma kirjas Korintose kogudusele selgitab koguduse toimimist inimese ihu näitel. Ta ütleb nii: ”Sest ihu ei ole üks liige, vaid palju liikmeid. Teie olete aga Kristuse ihu ning igaüks omast kohast tema liikmed.” See tähendab, et me kõik oleme kutsutud üheskoos tegutsema, olema kogudus ja minema välja, et jagada evangeeliumi. See on väljakutse ja järgmine samm meie kõigi jaoks igal päeval!

Märtsis alustasime 3D Tallinna videoprojekti, et saaksime osta tehnikat, mille abil saaksime edastada nii Tallinnasse aga ka tegelikult igalepoole üle maailma otsepilti Tartu teenistusest. Oleme selle aja sees kogunud 4570 eurot ning jõudnud II etapiga poole peale, kuid suur hulk veel vajaminevast 16 000 eurost on puudu. Kuigi hetkel live-stream Tartus töötab, peame meeles pidama, et see on vaid tänu laenatud tehnikale ning selle kvaliteeti on vaja tõsta. Samuti puudub Tallinnas hetkel veel meie oma tehnika, millega saaksime Tartu jutlusi Tallinna campuse teenistustel näidata. See on suur väljakutse meie kõigi jaoks ja järgnevalt tahan anda sulle võimaluse olla osa sellest ning selle läbi aidata evangeeliumil jõuda palju rohkemate inimesteni. 11 430 eurot on suur summa ja ilmselt pole meil kellelgi seda tagataskust võtta, kuid kui igaüks meist oleks valmis panustama ei ole see sugugi võimatu kokku koguda. Kui vaid 100 inimest oleks valmis järgnevad 4 kuud (september-detsember) andma igakuiselt 28,5 eurot, siis oleks detsembriks kõik videoprojekti etapid täidetud. See on väljakutse meie kõigi jaoks, kuid usun, et see on täiesti täidetav. Tasub vaid mõelda tagasi sellele, kuidas 3D kogudus sai alguse ja kuhu oleme praeguseks jõudnud. Kui oleme valmis usaldama Jumalat oma finantsides, siis võime kindlad olla, et Ta on igati ustav. Ehk on sul vaja täna üle vaadata enda rahalised seisud ja kulutused ning leida võimalus, kuidas järgnevaks 4 kuuks pühenduda, et olla osa videoprojekti ellu viimisest. Raha on vahend, mille Jumal meile on andnud kasutamiseks ning olen 100% kindel, et võttes osa 3D Tallinna videoprojektist investeerid sulle antut parimal võimalikul viisil.

#UskViibUnistusedEllu

Sven-Joonatan