fbpx Hõum | 3D kogudus

Hõum

Neljapäev, 5. jaanuar 2017

Hõum.. kas see mitte juba ei kõla soojalt, hubaselt, koduselt?

Hõum on nimelt Jüri noori kokkutoov avatud kogukond. See on nagu perekond, kus igaüks on oluline ja alati oodatud. See on koht, kus saame olla sellised, nagu me oleme, rääkida juttu, aidata üksteist ja olla toeks – lisada elule tähendusrikast väärtust. Hõumi eesmärk on aidata nendel noortel, kes sinna tulevad, jõuda edasi kogukonda.

Hõumi mõte sündis tänu noortele, kes elavad Jüri piires, käivad seal koolis ja huvituvad Jumalast (ja muidugi ka sellepärast, et linna on raskem tulla ja miks mitte ulatada noortele abistav käsi). Samuti puudub Jüris teadlik koht, kus noored saaks koguneda, kvaliteetset aega veeta, toimetada/jutustada ning kuulda Jumalast üht-teist.

3D kogudus pidas 17. detsembril esimese Hõumi. Juba algusest peale, kui tiim selle idee peale tuli oli meie jaoks suureks küsimuseks, kus saaksime Hõumi teha. See on nii äge, et Jumal tegutseb juba enne kui meie oskame küsidagi. Nimelt meie head sõbrad Joona ja Roosi, kes peagi abielluvad, jagasid ühel päeval Sven-Joonatanile ja Helinile sellest, kuidas nad on südamele saanud Jüri noorteni jõuda ja avada selleks Roosi vanemate kodu.

Nii toimuski esimene Hõum armsas Roosi vanemate kodus. Teadmata, kui palju noori tuleb ja kas kõik läheb plaanipäraselt, usaldasime Jumalat täielikult ning uskusime parimat. Pärast tiimi palvet hakkas noori vaikselt kohale ilmuma. Kui algul oli Jüri noori viie ringis, siis lõpuks oli kohal 17 noort, lisaks veel tiimi liikmed! See oli korraga nii-nii suur õnnistus ja hea meele tooja. Koheselt proovisime ka kontakti luua kohale tulnud noortega ja õppida neid tundma. Selleks asusime koos piparkooke kaunistama, mille käigus tekkisid head vestlused. Hiljem juba maitsesime imelist sööki, mille tiim oli teinud ning seejärel istusime kõik ringis maha, et võtta aeg ja jagada oma vana-aasta kordaminekuid ning esile tuua uue aasta ootusi, mida ootame endalt, üksteiselt ja Jumalalt.

Lõpetuseks liikusime õue, kus ootas meid soe glögi, vahukommid, mida grillida ning teised magusad üllatused. Esimene Hõum oli imeline õhtu, kus sai naerda, mõnusat aega veeta, aga jagada ka Jumalast ja sellest, mida Ta on meie eludes teinud. Aga minu jaoks oli eriti eriline see, et Jüri noored võisid kogeda, et nad oodatud selliselt, nagu nad on ja et nad on armastatud.

See lugu on mulle väga südamelähedane, sest ma ise käin Jüri koolis ja olen tuttav paljude Jüris elavate noortega. Kui ma sain pääastetud ja ristitud selle aasta augustis Võimaluste Festivalil, ei osanud ma oodata, mida kõike Jumal läbi minu, mu lähedaste ja koguduse kaudu alustas. Olen näinud, kuidas mu lähedased sõbrad Kirke ja Ragnar on ka leinud tee Jeesuseni – see toob minus esile palju emotsioone. Ma jutkui olin alles see Claus, kes sulandus halli massi ja proovis milleski läbi lüüa, aga nüüd, kui ma olen muutunud totaalselt paremaks, väljendanud seda endas ja rääkinud oma sõpradele, tunnen, kuidas minulgi on olnud väike osa nende teekonnal kristlaseks saamisel ja kui positiivselt olen saaanud neid mõjutada just sellega, milline ma olen ja kui VÕIMAS JUMAL on. Räägin Kirke ja Ragnari eest samuti, kui ütlen, et poleks midagi seesugust osanud oodata, et kogudus  tuleb ise Jüri noorte keskele! Sel hetkel, kui ma Jeesusele järgenda otsustasin, ei osanud ma ettegi kujutada, et midagi sellist hakkab juhtuma, aga Jumalal oli nii suur plaan meiega ja Jüriga, et ta mitte ainult ei peatunud meie juures, vaid võttis terve Jüri oma kätesse ning näitas, et ta hoolib ja tahab muutust paljude elus! Ma olen tänulik oma koguduse eest ja inimeste eest, kes sinna kuuluvad. Ja üle kõige olen ma tänulik oma Taevasele Isale, kelle läbi on see kõik sündinud!

Claus-Kennerth Sinilill