fbpx Jumal täidab oma tõotused | 3D kogudus

Jumal täidab oma tõotused

Neljapäev, 31. märts 2016

Kallis kogudus,

Nagu näeme, on Jumal praegu koguduses suuri ja täiesti ulmelisi asju tegemas (nagu Temale ikka kohane!) - nii on ka mu enda elus. Nii mõnedki teist juba teavad, et see aasta algas minu jaoks väga põnevalt ja mitte üldse nii, nagu olin plaaninud! Räägin kohe kõigest täpsemalt, alustades algusest.

Võtsin aasta esimestel päevadel aega, et küsida Jumalalt, mida peaksin luuletamisega seoses tegema - kuidas parandada ja suurendada oma luulevideote kvaliteeti ja mõju, millega olin eelmisel aastal algust teinud. Siis tuli mul pähe mõte, et ehk oleks mul võimalik kasutada Elevation Worshipi tervet instrumentaalalbumit (millest ühte lugu ma juba oma uusima spoken wordi "I Will Go On" taustaks kasutan) ja kirjutada nendele lugudele taustaks luuletused ning pakkuda Elevationile välja, et võiks mingisugust koostööd teha. Ma ei tea veel, mis see võiks täpselt olla, aga usun, et Jumal juhib ka selle osas.

Siis, nagu see mõte poleks juba piisavalt suur ja hulljulge olnud, tuli mulle paar päeva hiljem Tartu ülikoolist välisülikoolide pakkumised, mille hulgas oli 6 USA ülikooli. Üks neist asub Põhja-Carolinas, Greensboros (Elevationist vaid 1,5 tunni kaugusel) ja teine South-Carolinas, Charlestonis (kus asub NewSpringi campus). See oli minu jaoks nii tugev kinnitus, et see koostöö-mõte oli tõepoolest Jumalalt ning otsustasin hakata valmistuma kandideerimiseks ja tegin seda igaksjuhuks mõlemasse ülikooli, sest juhul kui ühte ei oleks pidanud saama, siis oleks tagavaravariant olemas.

Kui jätta vahele mitu kuud pidevat palvetamist, põnevil ootamist, kahtlemist, meeletut tegutsemist, dokumentide täitmist ja muud sellist ning võtta lühidalt kokku, mis praeguseks saanud on, siis just eelmisel nädalal sain USA-st kinnituse, et olen vastu võetud sügissemestriks Greensboro ülikooli! Ma pole küll veel Elevationile seda koostöö-mõtet välja käinud, sest tahan seda teha alles siis, kui olen "I Will Go On'i" video valmis saanud ja mul on neile midagi ette näidata, kuid üks samm on nüüd eesmärgile lähemale astutud ning usun, et see on tähistamist väärt ja tahangi seda rõõmu teiega jagada!

Mu jaoks on need viimased kuud olnud tõeliselt üleloomulikud, sest Jumal on saatnud nii palju kinnitusi kogu selle aja jooksul - olgu erinevate inimeste, jutluste, sündmuste või "juhuslike" kokkusattumiste näol, kuid rohkem kui kõige muu läbi, on Ta kõnetanud ja julgustanud mind rohkem kui kunagi varem oma Sõna kaudu! Ma tean, et Piibli lugemine on midagi, mida kogu aeg teha julgustatakse: "tehke ikka seda igapäevaselt ja palvetage, sest nii saab Jumal kõige paremini teiega rääkida", aga ükskõik kui ära leierdatud see mõte ka ei oleks, see on endiselt t ä i e s t i õige.

Ma alustasin just sel aastal Piibli algusest lõpuni läbi lugemisega ja terve selle aja vältel, kui ma oma otsust pingeliselt ootasin, lugesin ma Iisraeli rahva tõotatud maale rändamisest (Jumal annab tõotuse Aabrahamile juba 1. Moosese 15. peatükis - ehk vahel läheb ikka päris palju aega enne kui Tema lubadused täituvad!). Ja imeline on see, et j u s t selle päeva hommikul, (kui ma sain hiljem õhtul teada, et olen USA-sse vastu võetud), olin ma jõudnud Joosua raamatu 21. peatükki, kus maa endale alistatakse! Ma tean, et mõni teist võib näha seda kui juhuste kokkulangemist, aga minu arvates on see päris vägev, kuidas Jumal oli minulegi mingi lubaduse andnud (naljaga võiks ju siis Ameerikat minu "tõotatud maaks" nimetada :D) ning see täitus just samal päeval, kui ma jõudsin Piibli lugemises sinna, kus Iisraeli rahvas oma tõotuse pärib!

Piibel on täiesti asjakohane meie igapäevastes eludes ja selle lugemine on täiega põnev ning täitev, sest universumi Loojal on meile nii palju öelda!

Ning selliseid imelisi juhtumisi oli veel väga palju selle kuu aja jooksul, kui ootasin seda, kas osutun valituks või mitte! Ma tahaksingi julgustada teid, et kui te ootate midagi, mida Jumal on teile lubanud, siis p a r i m, mida te teha saate, on suunata oma pilk ainiti Jeesusele, lugeda Tema Sõna ning nagu Taavet seda tegi, julgustada ennast Issandas!

Viimaks palun, et hoiaksite palves kogu seda USA asja ja Elevationi inimesi, et kui see oleks parim viis, kuidas Jumal mind seal kasutada saaks, et Ta siis kõnetaks sealsete inimeste südameid ja et ma saaksin teha nendega koostööd, mis võiks tuua au ainult Temale!

Olge hoitud!

Joel