fbpx Lasnamäe campusest | 3D kogudus

Lasnamäe campusest

Kolmapäev, 2. märts 2016

Hei, kallis kogudus,

Viimasel VIPil esitles pastor Jakob pilti, kui suure osani Eesti inimestest suudame jõuda. See väike kastike tundus üsna mannetu, aga samas presenteeris Jakob, et saame oma haaret suurendada kahel viisil: esiteks laste- ja noortetöö loomisega ja teiseks campuste rajamisega. Meie juhtkonnal on juba pikalt olnud südamel rajada Tallinnasse Lasnamäele uus 3D koguduse campus. Selle põhieesmärk on avada meile uks venekeelt emakeelena kõnelevate inimeste juurde. Lasnamäel elab üle saja tuhande inimese ning enam kui pooled neist on venekeelsed inimesed, kes väärivad ka suhet Jumalaga.

Olen nüüdseks 3D koguduses aktiivselt tegutsenud umbes kaks ja pool aastat. Alustasin ülistuses kaasa teenimisega ja olen praegu juhatuse liige. Tunnen, et olen vahepealse ajaga usus tugevalt edasi arenenud. Visioon jõuda inimesteni, kes on kaugel Jumalast, on saanud ka üheks osaks minu elu visioonist. See on viinud mind ka otsuseni võtta vastu väljakutse juhtida Lasnamäe campusega seotud tegevust. Usun, et Jumal on mind pikalt selleks ette valmistanud, sest oskan vene keelt ja saan sellest aru paremini kui keskmine eesti noor. See tuleneb minu osalisest vene taustast.

Praktiliselt on plaanis hakata külastama vene kristlikke kogunemisi, looma uusi kontakte ja seeläbi õppima tundma seda kultuuri. Meie eesmärk on esitleda evangeeliumi Lasnamäe inimestele neile selgelt ja arusaadavalt, säilitades seejuures tugevalt meie koguduse DNA. Algselt läheneme küll Lasnamäele kui linnaosale, kuid laiemas plaanis on sihtgrupp siiski terve vene keelt kõnelev osa Tallinna ja lõpuks terve Eesti populatsioonist.

Kutsun üles Sind ja kõiki teisi palvetama ja läbi katsuma enda rolli selles protsessis. Praegu on mõttelises rajamismeeskonnas 4 liiget. Võib-olla esitab Jumal sullegi väljakutse panustada millegi uue rajamisse. Lisaks on igasugune eestpalve väga oodatud ja vajalik. Usun, et Jumal tahab kasutada meie kogudust ja selles kasvavaid juhte, et teha veelgi suuremaid asju kui Ta siiani teinud on!

Õnnistusi!

Christopher Andre Kontus