fbpx Luulevideo filmimisest | 3D kogudus

Luulevideo filmimisest

Neljapäev, 2. juuni 2016

Kallis kogudus,

Ilmselt nägi enamik teist juba paar nädalat tagasi mu postitust 3D inimeste grupis, kuid mõtlesin jagada veidi pikemalt, kui imeliselt Jumal kõike mu uue luulevideo "I Will Go On'i" filmimisega seonduvat on juhtinud!

Alustaksin sellest, et veel kaks nädalat enne filmimist oli meil alles vähem kui pool koreograafiast valmis ja olime tantsijatega tõsises ajahädas, et tantsu lõplikult valmis jõuaksime, rääkimata siis selle korralikust harjutamisest. Mäletan, kuidas enne üht trenni selle eest palvetasin, et mingil imekombel me valmis saaksime ja kuidas siis sama trenni lõpus järgmisi trenne kokku leppides, olid tantsijad ülimalt vastutulelikud, et filmimiseni topelt koormusega trenne teha. Lisaks kui ma pärast eelmist VIPi (kus mõned teist olid just minuga selle teema pärast palvetanud) otse tantsutrenni läksin, kuulsin tantsijatelt, et nad olid hämmastavalt suure osa ilma minuta ära jõudnud teha.

Nagu ma ka selles postituses rääkisin, siis olid ka mitmed suured takistused konkreetselt filmimise päevaga seotud. Esiteks oli olnud ilmateade äärmiselt kehv viimastel nädalatel enne filmimist, lubades laussadu, mis tähendanuks selle edasi lükkamist. Aga olles selle pärast palju pärast palvetanud, muutis Jumal ilma täielikult, jättes ära ainult mitte vihma, vaid tuues välja ka päikese!
Teiseks helistas mulle päev enne filmimist Gert (kes mul drooniga filmis), andes teada, et ta ei saanud läbi proovimiseks õhkutõusmisluba, sest sel nädalavahetusel toimusid NATO hävitajate õppused ja oli veel suurem tõenäosus, et ta ei saa seda ka filmimise päevaks. Aga pühapäeva hommikul, kui me tiimiga Tartu poole sõitsime, helistas ta (kes ise kristlane ei ole) ja ütles: „Jumal on vist teiega. Ma sain õhkutõusmisloa!“ See oli vägev tunne, sest see tõi au Jumalale, sest selles olukorras ei piisanud enam inimlikust tarkusest või jõust, vaid ainult Tema imet-tegevast väest.

Veel oli minu jaoks täiesti üleloomulik see, kuidas Jumal mind selle video jaoks varustas. Gert oleks algselt küsinud drooniga filmimise eest kuni tuhat eurot ja kuna mul sellist raha ei ole, siis ütlesin, et pean kahjuks siis kellegi teise leidma. Tema aga, öeldes, et see asi, mida ma teen, on nii vägev, otsustas lõpuks, et ei küsigi mult selle eest raha ja leiab ise sponsorid. Jah, muidugi oleksin ma võinud leida kohe alguses juba kellegi teise, kes oleks teinud odavamalt, aga kuna ta teeb lihtsalt nii kvaliteetselt, siis ma ei tahtnud hakata ka latti alla laskma. Parim sõnum väärib ju parimat esitust!

Sama käib ka veel mitme teise tiimiliikme kohta (nt nii mu koreograaf Alice kui ka Dave), kes kõik on omal alal Eestis ühed parimad, keda võiks leida ja kes oleks võinud suurt raha selle eest küsida, aga ei teinud seda.

Selle filmimise päeva juures oli vinge ka see, et saime selle taha Visit Estonia (e Puhka Eestis). Nimelt tegime vendadega terve päev päris põhjaliku Snapchat-takeoveri, kus kõike live’is kajastasime. Võimas oli aga asjaolu, et selle päeva jooksul vaatasid neid snape ligi 1400 inimest ja mulle kirjutas isegi üks välismaalastest kristlane, kes teadis, et Eesti on väga ateistlik riik ja oli seetõttu väga üllatunud, et nägi kristliku sõnumiga video filmimist siin toimuvat.

Kogu selle video filmimine oligi seepärast minu jaoks nii võimas, et ma pidin usus välja astuma, mis oli küll väga ebamugav, aga mille tõttu ma Tema imedele tunnistajaks sain olla ja mis lõpuks kinnitas mu usku ning Jumala ustavust nii väga.

Tänan veelkord südamest igaüht, kes on kas eraldi või minuga koos selle video valmimise pärast palvetanud!

PS: Ma ei oska veel öelda, mis ajaks video valmis saan, aga loodan, et see juhtub hiljemalt kas selle kuu lõpuks või järgmise alguseks.

Joel