fbpx Raamatusoovitus: "Abielu tähendus" | 3D kogudus

Raamatusoovitus: "Abielu tähendus"

Neljapäev, 2. aprill 2020

Raamat: „Abielu tähendus“ Timothy Keller

Osta eestikeelne raamat Tartu Pauluse Raamatupoest, Apollost või laenuta raamatukogust.

Oleme kogudusena alustamas uut uudiskirja rubriiki „raamatusoovitus“. Ma avan selle rubriigi raamatusoovitusega mõnes mõttes klassikalise raamatuga Timothy Keller „Abielu tähendus“. Arvan, et käes on just hea aeg selleks. Aprillikuus pidi toimuma 3D suhete väljasõit ning praegu, kui oleme isolatsioonis oma perega või üksi, tasub keskenduda sellele, milline peaks üks jumalik suhe välja nägema.

Ma olen tänaseks abielus olnud 7 aastat ja see raamat sattus mulle kätte enne meie lapse sündi umbes poolteist aastat tagasi. Seda raamatut kätte võttes ma võib-olla ei olnud eriti entsiuastlik, sest olin varemgi abieluteemalisi raamatuid lugenud – pigem arvasin, et lihtsalt hea kordamine. Aga selle raamatut lugedes sain aru, kui kergesti võib iga päeva olmeelu kõrval minna fookus ideaalse abielu mõttest mujale.

Abielul on tohutu vägi. Sellel, kuidas oma abikaasaga igapäevaselt suhtlen (miimika, hääletoon jne), on mõju tema ülejäänud päevale/elule. Tsiteerin: „Abielul on võime programmeerida ümber sinu minapilt, lunastada sinu minevikku ja tervendada sinu kõige sügavamad hingehaavad“. Kuna see suhe on nii sügav, siis äärmiselt oluline on jälgida iseennast, kuidas ma oma abikaasast mõtlen, mida ma talle tööle minnes ütlen, kuidas ma väljendan talle oma ootusi, kuidas sõnastan oma pettumusi – kuidas armastada Teda nii nagu Jumal seda ootab.

Selles raamatus on tohutult palju tahke. Ta vastab klassikalistele väidetele, mis justkui tänapäeva ühiskonnas naisi ärritab nagu „mees on naise pea“, naise roll alistumisest oma mehele. Selles raamatus on ka eraldi peatükk vallalisetele – soovitusi, mida peaks silmas pidama abikaasa otsingutel kui ka sellest vaatevinklist, mida abieluinimesed saavad teha, et toetada vallalisi. Soovitan iga inimesel vähemalt korra elu jooksul see raamat läbi lugeda. 

3D kogukonnajuht Iren Mõttus
aprill 2020