fbpx Tagasivaade suhete väljasõidule 2018 | 3D kogudus

Tagasivaade suhete väljasõidule 2018

Reede, 30. november 2018

Novembrikuu alguses toimus väga võimas ja oluline üritus - suhete väljasõit. Kõik teavad kui olulised on suhted ning kui suurt rolli need meie igapäevaelus mängivad, seepärast pühendas kogudus sellele teemale kaks päeva. Väga positiivne üllatus oli osalejate arv - kohal oli üle 220 inimese, ka palju mittekristlasi.

Esimest päeva alustas pastor Jakob Remmel, kes pidas üleskutsuva kõne suhete mõjust. Ta juhtis tähelepanu sellele, et mõtleksime, millises suunas me liigume. Kõneles ka Joel-Markus Antson, kes esitas alguses ühe oma spoken word'i ning küsis mõtlemapaneva küsimuse: kui majad näeksid välja nagu pered, kes nendes elavad, siis kas meie linn sarnaneks kummituslinnale või ilusale rikkale rajoonile? Joel Markus rääkis Jeesuse perekonnast ja suhetest. Edasi läksid sessioonid kaheks: vallalistele ja suhtes/kihlatud/abielus olevatele inimestele. Vallalistele meestele rääkis Tiidrek Nurme, vallalistele naistele Jael Puusaag, mõlemad teemal “Hea elu ja heaolu vallalisena”. Paaridele rääkisid Sven ja Karin Veedla teemal “Suhtlemine ja kriisid paarisuhtes”. Peale neid sessioone oli vaikne aeg, mille kohta kuulsin palju positiivset tagasisidet.

Õhtul võttis aset veel üks sessioon pealkirjaga “Missiooniga elu ja suhted”: vallalistele jagasid Mathias ja Iren Mõttus, paaridele Tiidrek ja Maili Nurme. Mõttuste sessioonist jäi eriliselt kõlama julgustus, et vallalisena on kõige parem aeg teenida Jumalat.

Esimese päeva õhtul toimus ka saunakas, kus kuulduste järgi toimus palju kvaliteetseid vestluseid. Mina veetsin õhtu heade sõbrannadega arutlemas olulistel teemadel. See oli tohutult vajalik aeg, sai nii naerda kui ka nutta, kuid mis kõige parem - Jeesus oli tõesti selle õhtu keskmes ning tervendas meie kõigi südameid, juhtis tähelepanu teemadele, millele me poleks ise osanud mõeldagi.

Järgmine päev algas varakult, paaridele veelgi varem - paaride esimene sessioon toimus juba kell 9 ning selles vastasid Meelis ja Karmen Maikalu kõigile küsimustele, mis neile esitati. Teemaks oli “Kuidas leida ja hoida lähedust?” Juba kell 10 algas samateemaline sessioon vallalistele, kus rõhutati, et me peaksime tegema asju, mis toovad meid teineteisele lähemale, mitte ei seo meid kokku. Lisaks jagati meile 276 küsimust, mida küsida enne abiellumist, need on kõigile huvilistele leitavad suhete väljasõidu Facebooki lehelt. Väljasõidu võttis kokku pastor Meego Remmel teemaga “Kuidas on võimalik armastada - surmani?”

Suhete väljasõidu kõnesid saab kuulata-vaadata SIIT.

Suhete väljasõit õnnestus kindlasti ja kõik said midagi - nii kristlased kui ka mittekristlased, suhtes olevad kui ka vallalised inimesed, nii noored kui ka vanemad. See pani inimesi mõtlema, suhteid teise pilguga vaatama, neid sügavamalt analüüsima. See tõi inimesi teineteisele lähemale, julgustas inimesi ausad olema ning tunnistama, et nemad ei oska üksinda, neil läheb vaja Jeesust. Suhete väljasõit tõi kindlasti välja ka ühe suure tõe - kõik suhted toimivad mitu korda paremini, kui Jeesus on nende keskmes. PS. On ka suur põhjus tähistamiseks - väljasõidul sai ristitud 5 inimest!

Dajaana