fbpx Tervitused Eesti suvepealinnast Pärnust! | 3D kogudus

Tervitused Eesti suvepealinnast Pärnust!

Laupäev, 1. juuli 2017

Sellel korral tahaksin anda natukene detailsema ja ehk ka isiklikuma ülevaate selle osas, mis on meie elus Maaliga toimunud Pärnusse kolimisest alates ehk 10. juunist. Kuigi pooled päevad sellest ajast alates olen ma kas üksi või koos Maaliga veetnud väljaspool Pärnut, siis ometi on Jumal juba mitmeid asju ka siin linnas selle aja jooksul teinud.

Esiteks kohe kolimisele järgnenud päeval oli mul võimalus minna Pärnu Sool ja Valgus koguduse teenistusele ning seal jutlustada. Saime sooja vastuvõtu osaliseks ning tore oli tutvuda lähemalt nende perekondliku kogudusega. Pärast teenistust sain ma kokku Randoga ning kuulasin tema lugu. Võiks öelda, et tegemist on super ägeda tüübiga, kes on nüüdseks ka osa Võimaluste Festivali korraldusmeeskonnast. Seega, kes veel kohtunud temaga pole, näeb pea!

Ülimalt tänuväärne oli ka see, et Elu Keskuse pastor Sven Veedla mind isiklikult tundmata kohe oma sünnipäevale ehk meestega sauna kutsus. Tunnen, et just teiste kohalike koguduste positiivne vastuvõtt on siin Pärnus väga julgustav olnud. Micheal ja Mirjam Pärnu Vabakogudusest on kujunenud headeks sõpradeks, kellega lihtsalt koos aega veeta ning rõõm on näha, et nende poeg Raphael ei ole nende aktiivsust kuidagi pidurdanud, vaid pigem vastupidi ehk eeskujuks! Kui käisin nende koguduse sauna- ja grilliõhtul, siis meenutas see üsnagi meie enda 3D vabas vormis ajaveetmist kui perekonna koosolemist.

Toimus ka meie esimene kogukond, kuhu lisaks meile Maaliga, liitusid ka Laura ja Martin, kes parasjagu Pärnus olid ning Arvo, meie enda 3D koguduse liige, kellele 3D Pärnusse liikumine sedavõrd palju juurde on andnud ja ka Marek, kes parasjagu Pärnus viibis. Usun, et sellel pühapäeval on meid juba rohkem kui eelmine kord!

Isiklikult ehk kõige enam isegi on rõõmu teinud aeg Ruubeniga, kellega oleme saanud paar korda kokku ning kellega nüüd koos iga nädalaselt Piiblit lugema hakkame. Usun, et tal on meeletu potentsiaal kasvada Jumala tundmises ja kõigil, kes te 9. juulil Pärnusse tulete, soovitan temaga tutvust teha (nagu ka Randoga).

Kuu viimasel reedel oli mul võimalus ühisnoorteõhtul kõneleda julgusest ning seda ühiselt tänaval inimestele kingitusi jagamas ja vestlusi arendamas käies praktiseerida. Noored tunduvad avatud ning ootan põnevusega, kui me 9. juulil kõik ühiselt flaiereid jagama lähme. Kontakte on kogunenud rannas võrkpalli mängides ning lihtsalt vanu suhteid üles soendades. Seega hoidke palves tulevasi üritusi ja sündmusi, mida uus nädal ja kuu toob. Paljud mitte-kristlased on avatud kokkusaamisteks ning usun, et Jumal teeb midagi suurt ja üleloomulikku järgmise kuu jooksul siin Pärnus aga ka täpselt seal, kus sa ise viibid.

Jumal tahab sind kasutada!

Jakob