fbpx TUNNISTUS - Jumal tegutseb läbi lootusetute olukordade! | 3D kogudus

TUNNISTUS - Jumal tegutseb läbi lootusetute olukordade!

Laupäev, 1. aprill 2017

Tahaksin rääkida ühe tunnistuse, mille läbi hiljuti tundsin tugevalt Jumala armastust ja hoolivust. Nimelt käin ma hetkel 12. klassis ning gümnaasiumi lõpetamiseks on vaja lisaks riigieksamitele sooritada ka koolieksam. Koolieksamiks on mul suunaeksam ehk siis teatrisuunal lõpulavastus.

Umbes kolm nädalat tagasi olime teatriklassiga sellises seisus, et oli jäänud nädal aega meie esietenduseni, mis pidi toimuma Saaremaa Miniteatripäevadel ja meil ei olnud etendus veel valmis. See tekitas pingeid meil omavahel ja ka lavastajaga ning üldiselt oli see väga raske periood, sest me olime väga kindlad, et me ei saa seda valmis ning isegi Saaremaale minnes lihtsalt ebaõnnestume ja kõik on väga piinlik.

Nädal enne Saaremaale minekut palusin, et kogukonnas palvetaksime selle olukorra pärast, sest ma teadsin, et ainult Jumal suudab selle olukorra päästa.

Samas ei saanud ma kuidagi rahu, sest hästi raske on uskuda imesid, mis on seotud sinu endaga. Tundsime ikka kogu klassiga, et me pole võimelised midagi head tegema ning olime juba alla andmas ja tahtsime käega lüüa. Olime valmis kõige hullemaks, et saame Saaremaal žüriilt vastu päid ja jalgu.

Jõudiski kätte meie esietenduse päev. Meil oli lavastus valmis saanud, kuid olime üliebakindlad selles osas, et kas publik üldse sellest midagi aru saab.

Seejärel juhtus aga midagi erakordset, mida keegi meist poleks osanud oodata. Etenduse lõppedes ei nutnud mitte ainult meie sõbrad, vaid ka täiesti võõrad inimesed ning saalitäis inimesi tõusis püsti ja aplodeeris meile. See tunne on kirjeldamatu ning sel hetkel ma lihtsalt kogesin Jumala suurt armastust.

Jumal sai enda au ilmutada läbi meie nõrkuse. Kui oma nõtruses usaldame Jumalat, siis Tema täidab meie puudujäägid. „Sulle piisab minu armust, sest nõtruses saab vägi täielikuks.” 2Kr 12:9

Aga see polnud veel kõik. Paar päeva tagasi osalesime oma lavastusega Kooliteatrite festivali linnavoorus ning me võitsime selle ja nädala pärast oleme riigivoorus!? Ma arvan, et see on üks suur tunnistus sellest, kui imelisi asju Jumal teeb.

Kui sa tunned, et oled nõrk, siis anna endast kõik ja usalda Jumalat, sest isegi, kui arvad, et oled läbi kukkunud või nõrk, siis loeb lõpuks see, et oleksime ustavad Jumalale - siis Ta täidab omapoolse osa nii, et me kogeme Tema õnnistusi.

Vahel mõtlen, et kui palju veel heas mõttes “hullemaid” asju Jumal saaks teha, kui me ainult paluksime ja ise ka sellesse usuksime.

“Ta teeb mu jalad emahirve jalgade sarnaseks ja paneb mind seisma mu kõrgustikele.” Ps 18:34

Au Jumalale!

Hanna