fbpx Tunnistus: otsustasin astuda sammu Jumala poole | 3D kogudus

Tunnistus: otsustasin astuda sammu Jumala poole

Esmaspäev, 16. jaanuar 2017

Tunnistus räägib umbes 1,5 kuu pikkusest perioodist, 2016 aasta lõpul, mil Jumal mind taas kätte sai. Selleks, et mõistaksite, kust Jumal mind välja tõmbas, räägin natuke, kuidas ma sinna punkti jõudsin.

Suvi oli aeg, mil pidin palju tööl olema ja kogudusse jõudsin harva. See pole midagi erilist, sellised on olnud juba mitmed suved, kuid kui see suvi läbi sai, seisis ees palju muutusi. Uus linn, ülikool, uued sõbrad, palju kõhklusi koguduse osas – Saatan kasutas seda olukorda hästi ära. Ta istutas mulle pähe mõtte, et ei, 3D-sse sa Tallinnas nüüd küll ei lähe, see pole üldse sama, mis Tartus, su sõbrad on ju seal ja lisaks on erinevad asjad, miks see kogudus sulle ikka üldse ei sobi. Kuna mu usuline elu oli madalseisus, siis jäi see mõte mulle pähe ketrama ja ei tahtnud kuidagi peast minna. Olin segaduses.

Suvega jäi ka Piibli lugemine natuke unarusse, ning ka seda kasutas Saatan väga oskuslikult ära: „ Sul on parematki oma ajaga peale hakata kui Piiblit lugeda! Kristlastega koos aja veetmine, ei ole oluline!“ Ka need valed tundusid tol hetkel mulle väga usutavad. Ühel hetkel aga avastasin end punktist, kus ma tundsin, kuidas Jumal on nii kaugel, et Ta pole kunagi varem nii kaugel olnud, see oli kohutav tunne! Mulle jõudis kohale, et ma olen paljuski muutunud, ja mitte paremuse suunas. Taipasin, kuidas mu sõnavarasse on imbunud sõnad, mis ei peaks ühe kristlase suust välja tulema. Sõpradega koos olles tundsin, et ma ei taha olla täiesti kaine, et alkohol laseb mul end kuidagi palju vabamalt tunda, mitte et ma palju oleks joonud, aga mitmel korral astusin üle piiridest, mis mul varasemalt olid. Nägin, kuidas järjest erinevad tõekspidamised nihkusid paigast. Minust ei paistnud enam välja see Jumala headus ja valgus. Seda märkasid ka teised – muidu alati positiivne Lotta, on kuidagi väga negatiivseks muutunud.

Andsin Jumalale lubadusi, ja siis jälle murdsin neid. GLS noortekal käies tundsin, kuidas mu sees on nii palju asju, mis vajavad Isa kätt. Andsin järjekordseid lubadusi, ning kohe järgmisel päeval astusin neist üle. Kuid Jumal oli mu südames midagi muutnud, kui ma seal neid lubadusi Talle andsin. Ta küsis minult, et miks ma teen nii, miks ma üldse midagi luban, kui see mulle midagi ei tähenda? Rääkisin seda kõike heale sõbrale, kes mulle ennegi toeks oli olnud, ja ma tundsin, kuidas Jumal mind maha murdis, ma nutsin ja halasin ja nutsin veel. See oli korraga valus ja vabastav. Sain aru, et Jumal ei ole mitte kuhugi kadunud, Ta on kogu see aeg tegelikult mu kõrval olnud. Olen Jumalale ääretult tänulik, et Ta on kinkinud mu ellu sõbrad, kelle kaudu Ta saab mu kätte ka siis, kui ma Teda ennast kuulata ei taha, ning kelle eestpalved ja toetavad sõnad on suureks julgustuseks.

Tundsin ühtäkki vajadust minna kogukonda. Hoolimata sellest, et mind kutsuti sinna, tundsin väga vastuolulisi tundeid. Küsisin endalt, kuidas ma saan minna pastori kogukonda, kui ma vahepeal 3D-le selja olin keeranud ja teistes kogudustes käinud. Aga Jumal siiski tahtis, et ma just sinna läheks. Ühtäkki nägin nii palju head enda elus sündimas, et ei osanud Jumalat kuidagi ära tänada. Hoolimata sellest, et olin kogukonda jõudnud vaid kolmel korral, kutsus Jakob mind jõuluteenistuse järelüritusele koos Bok Eumiga ülistust tegema. See tähendas mulle nii palju! Ma tundsin, kuidas 3D kogudus on armastav pere, kes mind väga tagasi ootab. Jumal valas taas mu sisse nii palju armu ja rõõmu! Srk 4:12 „Kes armastab teda, armastab elu, ja kes aegsasti tulevad tema juurde, need täidetakse rõõmuga.“ Olin lubanud aastavahetuse veeta koos kursakaaslastega, kuid sain aru, et Jumal tahab, et ma seda koos kogudusega teeks. Otsus tulla 3D aastavahetusele ei tulnud kergelt, kuid mul on ülimalt hea meel, et Temaga koos selle otsuse ikkagi tegime. Aastavahetusel koguduse keskel olles teadsin, et see on minu koht! Jumal on mind siia kutsunud!

Jumal on alati meiega, ka siis kui me ise seda ei näe! Ning nendes olukordades, mil tunneme, et asi on ikka väga lootusetu, ootab Jumal lihtsalt, et me kasvõi väikese sammu tema poole teeks, et Ta saaks meile mitu suurt sammu vastu tulla. Tema armastus on võimas, pole midagi paremat!

Jh 3:16 “Sest nõnda on Jumal maailma armastanud, et ta oma ainusündinud Poja on andnud, et ükski, kes temasse usub, ei hukkuks, vaid et tal oleks igavene elu.”

Lotta Kaups