fbpx Uus jüngerlusmaterjal | 3D kogudus

Uus jüngerlusmaterjal

Pühapäev, 31. märts 2019

Hiljuti on saanud valmis jüngerlusmaterjal pealkirjaga “Esimesed sammud elus koos Jeesusega” (kliki siia, et näha). Kui olla täpne, siis on materjal oma põhijoontes valminud juba umbes viis aastat tagasi ning küllap on paljud inimesed selle abil juba Jumalale lähemale kasvanud või kedagi teist sel teekonnal aidanud. Varasem hea vili ongi andnud inspiratsiooni ja motivatsiooni uuendamaks materjali nii sisult kui vormilt.

Nii nagu maja ehitamisel on tugeval vundamendil oluline roll ja ilma selleta kõik edasine ebakindel ja kõikuv, vajab ka sihikindel ja viljakas usuelu tugevatele alustaladele toetumist. Seda alust aitabki jüngerlusmaterjal ehitada. Eriti hea on, kui selles “ehitusprotsessis” on abiks keegi, kes on meist mõned sammud ees. Nii leiab ka jüngerlusmaterjal parimat kasutust, kui selle üle mitte vaid üksi mõtiskleda, vaid olla õppimisprotsessis kellegi suunamisel: olgu see siis üks-ühele kokkusaamiste kaudu või rakugrupis. Kõige rohkem kasu on sellest teekonnast ilmselt siis, kui materjal juba enne kohtumist läbi töötada ja tekkinud mõtted-küsimused kirja panna ning olulisema üle siis üheskoos arutleda.

Materjal käib läbi iga kristlase elus olulised teemad: Jumalaga suhtlemine, kogudus, evangelism ja raskustega toimetulek. Julgustan mõtlema, kas on ehk Sinu kogukonnas kedagi, kes antud materjali läbimist vajaks. Võib-olla oled just Sina see, kes saaks talle abiks olla ning võtta see aeg, mis võib muuta teise inimese edasist elu. Kui kodus eeltööd teha, siis kulub materjali läbimiseks keskmiselt 4-8 kokkusaamist. Samas tunned ehk ise vajadust, et keegi teine aitaks Sinul kristlase elu praktilised põhitõed esimest korda või uuesti läbi mõelda – sel juhul ära karda pöörduda oma kogukonnajuhi poole.

PS. Iga 3D kogukond saab kevadel 2 eksemplari töövihikust prinditud kujul. Soovijad võivad faili ise printida või vaadata küsimusi veebivariandist ja kirjutada vastuseid endale arvutisse, telefoni või käsitsi märkmikku.

Maali-Liina

Jüngerlusmaterjal  “Esimesed sammud elus koos Jeesusega”
Koostaja: Maali-Liina Remmel
Kujundaja: Iren Mõttus