fbpx Raamatusoovitus: "Tactics – A Game Plan for Discussing Your Christian Convictions" | 3D kogudus

Esmaspäev, 14. juuni 2021

"Tactics – A Game Plan for Discussing Your Christian Convictions" Gregory Koukl

1. Millest see raamat räägib?

“Stand to Reason” (STR.org) asutaja, Biola Ülikooli õppejõud, apologeetikaprofessor Greg Koukl annab kõnealuses teoses edasi apologeetika 101 nipid. Kindlasti ei ole see raamat süvateoloogia ega tööriist ainuüksi pastoritele. Mis on apologeetika? Laiemalt on see teoloogilise mõtte haru, mis tegeleb kristliku usu intellektuaalsete postulaatide põhjendamisega, selgitamise ja kaitsmisega. Kitsamast tähendusest rääkides piisab viitest 1. Peetruse kirjale Uues Testamendis. Evangelism ja apologeetika peaksid olema 21. sajandil kristlase jaoks nagu sukk ja saabas. Kui ühel puhul oskame viidata Piibli kirjakohtadele ja tunnistada oma lugu, siis teiselt poolt tuleks veenduda, et räägime oma vestluskaaslas(t)ega üleüldse arusaadavas keeles. Arusaadavuse püüdluses aga ei tohi sõnum kaotada selgust ja teravust. Seda kõike aitab Gerg Koukl lugejal saavutada.

Autor Greg Koukl näitab, kuidas:

• lihtsalt alustada vestluseid
  • väljendada tõde selgelt, nutikalt ja veenvalt
  • armuliselt, kuid samal ajal efektiivselt märgata teise poole maailmavaatelisi vastuolusid
  • igasuguse vestluse keskel jõuda tõele au andvate väljunditeni
  • säilitada kaasahaarav, samas rahustav toon isegi emotsionaalsete rünnakute all

*Nimekiri võetud raamatu tagaküljelt

2. Mis Sind selles raamatus on kõnetanud? Mida oled õppinud selle abil?

Olles Greg Koukl’ist “Stand to Reason” veebisaidi kaudu kuulnud juba aastate eest ja kuulanud korduvalt tema peetud debatte erinevate usuvoolude ja maailmavaadete esindajatega, teadsin raamatust “Tactics” samuti üht-teist.

Aastal 2013 lõpus, kui ma usule tulin, soovisin, et võiksin kõnetada oma perekonda ja lähedasi, töökaaslasi, ükskõik keda, kellega tee ristub. Nii olen ma ära käinud “lihtsalt evangeeliumi kuulutamise”, “armastustegude” ja “veenmise” rajal ning leidnud, et ükski neist ei ole asi iseeneses, vaid läheneda tuleb terviklikult ja spetsiifiliselt. Greg Koukl annab selles raamatus edasi lihtsad nipid, kuidas suhelda erinevate inimestega. Piibli valgel pole mõistust palutud kellelgi välja lülitada, vastupidi – see on ka Issanda ülemkäsu üks osa, et armastaksime Jumalat kogu oma mõistusega. Olgu ka öeldud, et veenva kuulutustöö eelduseks on oma maailmavaatelise aluse läbikatsumine. Ka seda aitab antud teos teha.

On mõnedki, kes ei julge oma arusaamu ega usku tunnistada, sest kardavat põlgust. 21. sajandil tuleks aga tunnistada, et oma vaateid peaks põhjendama just need, kes ei usu Jeesusesse.

3. Kellele seda raamatut soovitad?

Soovitan seda raamatut eriti rakugruppides jüngerlikku elu elavatele kristlastele, kes tahavad, et nende usu alused oleksid paigas ja vaated lihtsasti mõistetavad ka teistele. Selle raamatu lugemise boonuseks saab olema veenevalt kehastatud sõnum Jeesusest.

Kuula “Zondervan” kirjastuse poolt jagatud videoloengut: Tactics Video Study, Session 1: The Columbo Tactic, by Gregory Koukl - YouTube

Raamatut saab osta nt: Tactics, 10th Anniversary Edition: A Game Plan for Discussing Your Christian Convictions: Koukl, Gregory, Lee Strobel: 9780310101468: Amazon.com: Books.

3D kogukonnajuht/ rakugruppide valdkonna juht Rando