fbpx Jakobi lugu | 3D kogudus

Jakobi lugu

Kristlaseks saamine ei ole lugu täiuslikuks muutumisest, vaid pigem on see vastupidi. See on lugu puudulikuks muutumisest, sest see nõuab suurt julgust ja veendumust tunnistada, et ma ei ole ideaalne ja ma tõesti vajan Jumalat. Täpselt see on see, mis on minu elus juhtunud. Mida lähemale ma olen enda elus Jeesusele liikunud, seda rohkem olen ma aru saanud, kui palju on mul veel minna. Ma tunnistan, et ma olen palju asju korda saatnud oma elu jooksul, mille üle ma uhke ei ole! Olen seda teinud nii enne kristlaseks saamist kui ka pärast seda. Täna üritan anda aga endast kõik, et päev päevalt muutuksin rohkem Jeesuse sarnaseks ning sellel põhjusel tahan ka jagada lugu, kuidas see minu jaoks alguse sai:

Ma julgen väita, et ma ei ole pärit just kõige tavalisemast Eesti perekonnast. Minu isa on pastor, samuti ka vanaisa, ja pastor oli ka minu vanavanaisa ning ka tema isa. Ei mingit pinget sellega seoses :) See aga, et mina täna kristlane (ja ka 3D koguduse pastor) olen, tundub väljast justkui asjade “loomulik kulg”. Tegelikult on see olnud tõsiselt läbikaalutud otsus.

See meeletu privileeg, mis minul on olnud, kasvada üles kristlikus perekonnas, andis mulle juba noorena selge ettekujutuse, mida tähendab kristlasena elada. Suuresti tänu perekondlikule eeskujule ei mäleta ma aega, kui poleks uskunud Jumala olemasolusse ning tahtnud elada kristlasena. Selle viimase kohta julgeksin aga öelda, et tegelikult ei teinud ma seda enne 2004. aasta suve.

Kui ma 15-aastasena ühes laagris jagasin teistele noortele sellest, kes on Jeesus ja kuidas ta meie pattude eest ristil suri, et meie ise ei peaks hukkuma, vaid et meil võiks olla igavene elu Jumalas, mõistsin ma esimest korda, et kristlaseks olemine pole ainult Jeesuse pakutud pääste vastu võtmine, vaid ka meiepoolne vastus Temale järgneda oma elu ja käitumisega. Seda hetke nimetan ma enda elus murranguliseks, sest sealt alates hakkasin ma teadlikult kristlasena elama ning samal aastal sain ka selle tunnistuseks ristitud.

Selle tulemusena on täna minu elus selge eesmärk - tuua oma eluga au Jumalale ning jagada kristluse sõnumit inimestega, kes on Jeesusest kaugel! Lisaks olen Jumalale väga tänulik oma kalli naise, perekonna ja sõprade eest ning usun, et parim on veel ees!