fbpx Depressioon | 3D kogudus

Depressioon

Depressioon on probleem, mis võib tekkida igaühel meist, olenemata vanusest, soost, perekonnast, rahast, populaarsusest või millestki muust. Ka kristlased tunnevad kaotusvalu, pettumust ja kurbust ning võivad võidelda depressiooniga. Isegi Piiblist leiame lugusid inimestest, kes hoolimata Jumala tundmisest kogesid tugevat masendust...

Tule meie kokkusaamisele

Siiski võid kindel olla, et depressiooni kinnijäämine ei ole Jumala plaan Sinu jaoks. Ta tahab Sind aidata ning tervendada. 3D koguduse noorte muudetud elud on üks paljudest tunnistustest sellest, et Jeesuse abil on võimalik depressioonist võitu saada.

Mõistame, et depressioon on tõsine probleem ning sellega võitlemine on raske katsumus, kuid tahame, et teaksid, et Sa ei pea sellest üksi läbi minema – oleme valmis Sind toetama ning samamoodi tahab Jumal kõndida Su kõrval, isegi siis, kui Sa teda veel ei tunne!

Jumal tahab aidata Sul näha kaugemale sellest olukorrast, mis võib hetkel tunduda täiesti lootusetuna. Jumal ütleb meile Piiblis: "Ära karda, sest mina olen sinuga, ära vaata ümber, sest mina olen su Jumal: ma teen su tugevaks, ma aitan sind, ma toetan sind oma õiguse parema käega!" (Js 41:10)

Julgustame Sind palvetama ja rääkima Jumalale oma raskustest - Piibel kutsub meid üles seda tegema: "Heitke kõik oma mure tema peale, sest tema peab hoolt teie eest!" 1Pt 5:7.

Kui tunned end üksiku, väärtusetu ja läbikukkujana, tahab Jumal Sind julgustada, tuletades meelde tõde, et tema silmis, kes on Sind loonud, oled Sa kirjeldamatult palju väärt. Üks viis, kuidas Jumal saab neid asju Sulle öelda, on selle kaudu, kui püüad lugeda Piiblit ja mõtiskled loetu üle. Võid vaadata ka mõningaid allpool soovitatud kirjakohti.

Oluline on mitte jääda oma mure ning koormaga üksi. Tõeline julgus on küsida abi ning rääkida siiralt, mis on südamel. Räägi oma probleemist mõne Sulle usaldusväärse inimesega või võta ühendust meiega - me oleme valmis Sind kuulama ja aitama. Osade inimeste jaoks võib olla abiks ka konsulteerimine arsti või psühholoogiga - Jumal on varustanud neid inimesi oskustega Sind tervenemisel aidata. Depressioonist vabanemisele võib vahel kaasa aidata ka pädeva arsti poolt kirjutatud medikament, mis aitab organismil taastada vajalikku tasakaalu (oluline on teada, et ravimid ei toimi üleöö, vaid mõne aja möödudes järjepideval tarvitamisel).

Mõned praktilised nõuanded, mis võivad paranemise protsessile kaasa aidata, on magada piisavalt, süüa mitmekülgselt ja igapäevaselt veidi liikuda - füüsiline koormus annab hea enesetunde, parandab und ja isu, vähendab pinget ja ärevust.

Jumal tahab anda Sulle lootust, ta ütleb: "Vaata, mina teen hoopis uut: see juba tärkab, kas te ei märka? Mina teen kõrbessegi tee, tühjale maale jõed." (Js 43:19) ning "Sest mina tunnen mõtteid, mis ma teie pärast mõlgutan, ütleb Issand: need on rahu, aga mitte õnnetuse mõtted, et anda teile tulevikku ja lootust." (Jr 29:11) Jumal ei ole keegi kaudne ja iidne, vaid ta töötab meie eludes ka tänapäeval!

Kui Sa tunned, et oled võitluses depressiooniga üksi jäänud või soovid lihtsalt kellegagi rääkida, siis võid julgelt tulla 3D koguduse kokkusaamistele või sisestada oma kontaktandmed allolevasse vormi ning me võtame sinuga ühendust.

Jumal saab Sind aidata!

Tule meie kokkusaamisele

Soovid kellegagi rääkida?

Jäta meile oma kontakt ja võtame Sinuga ühendust Sulle sobivas keskkonnas.