fbpx Jeesuse ilmumine päästis mu psühhoosist ja narkomaaniast | 3D kogudus

Jeesuse ilmumine päästis mu psühhoosist ja narkomaaniast

Olin kahtleja Jumala olemasolus, kuid üleloomulikud ilmutused panid mind teisiti mõtlema ja abi otsima. Jeesus ilmus minule hetkel, kui olin kaotamas enese üle kontrolli. Olin eelnevalt parima lapsepõlvesõbra ja tema sõpradega tarvitanud kanepit. Mul tekkis psühhoos. Kohati kadus mul mälu ja ma sain aru, et midagi on väga valesti. Kogetut on väga raske sõnadesse panna. Palusin aga selles segases olukorras, et Jeesus mulle end ilmutaks. Palve läks täide. Võib tekkida küsimus, et miks ma Jeesust palusin? Palusin Teda, sest ma olin Tema kohta eelnevalt veidi uurinud ja teadsin, et Jeesus päästab. Ilmutuses nägin pilti Jeesuse ristilöömisest ja ka teisi Piibli lugusid. Kõigil teil, kes te seda loete, on justkui õigus seda nimetada psühhoosist tingitud hallutsinatsiooniks. Kuid kummaline oli see, et minu hullumeelne ja ainesõltuvuses elatud elu lõppes just peale seda ilmutust. Ma palusin Jumalalt andestust.

Jumal kõnetab igaüht erinevalt, minul juhtus nii. Nii palju kui tean ja kuulnud olen, siis ma pole maailmas ainuke, kel sedalaadne kogemus olnud. See ei tähenda, et peaksite Jumalat narkootiliste ainete mõju all otsima hakkama, Jumal kõnetab kõiki läbi oma Sõna ehk Piibli. Pärast seda kogemust hakkasin usinalt Jumala kohta uurima. Sattusin muuhulgas 3D koguduse koduleheküljele. Seal märkasin oma õe vana sõpra, Rando Kangrot. Kohe peas tärkas mõte talle kirjutada. Mida aega kogemusest edasi, seda rohkem see ainult mõtteks jäigi. Mõnda aega hiljem, ühel õhtusel ajal, kui olin Viljandist Tartusse jõudnud, kohtasin Randot täiesti juhuslikult Tartu Lõunakeskuse McDonald's-is. Kui teda märkasin ei julgenud ma temaga vestlusse astuda. Kuid hetk hiljem taipasin, et see olukord on nagu Jumalast juhitud. Järgnevalt kõndisin Rando poole ja teretasin. Küsisin, et kas ta mind mäletab. Pärast väikest sissejuhatust meenusin Randole. Jagasime kontakte ja leppisime kokku kohtumise.

Nüüdseks olen osalenud mõningatel Tartu Kolgata baptistikoguduse Alfakursuste loengutel, kuhu Rando mind suunas. Sealt sain baasteadmised kristliku maailmavaate kohta. Samuti osalen 3D koguduse kokkusaamistel, hetkel küll veel veebi vahendusel. Samuti kuulun rakugruppi, mille koosviibimised toimuvad praegu üle nädala. See on selline tugigrupp, kus saan teiste meestega rääkida elu väljakutsetest avameelselt. Hetkel on meil käsil raamat, mis seletab kümmet käsku. Tänu Jumalale olen tänaseks vabaks öelnud ainesõltuvustest, kuhu minu eelnev jumalakauge elu mind viis.

"Seesama Issand on kõikide Issand, rikas kõikide heaks, kes teda appi hüüavad. Sest igaüks, kes hüüab appi Issanda nime, päästetakse." (Rm 10:12-13)

Ingmar,