fbpx Tõeline sõprus muutis mu elu | 3D kogudus

Tõeline sõprus muutis mu elu

Minu nimi on Mooses ja ma olen 19-aastane, sain ristitud 2017. aasta septembrikuus.

Kuigi mu vanemad on kristlased ja Jeesus on mu peres olnud alati väga tähtsal kohal, siis ei ole ma alati oma elu Temale elanud. 12-aastaseks saamiseni olin küllaltki sõnakuulelik ja tubli, kuid eas, kus hakkas mu mõtlemisvõime arenema, ei teinud ma mõistlikke otsuseid elu elamiseks. Ma nautisin omast arust elu täiel rinnal ja tegelesin väga kahetsusväärsete asjadega.

15-aastasena kogesin ma sellist armastust, mis muutis mu ellusuhtumist ja harjumusi täielikult. Mina, mu isa ja tema erinevad sõbrad, kellest üks oli kristlane ja ülejäänud narkomaania sõltuvusega mehed. Kogu see aeg, mil me kõik koos Hispaanias viibisime, oli vaimulikult väga ülesehitav, kuid kõige suuremaks sündmuseks kujunes üks õhtu, kui me läksime kõik koos kebabi sööma. Mu süda oli niigi hell juba selle kristlase poolt näidatud armastusest terve reisi jooksul, kuid kui ta otsustas meile kõigile seal välja teha ja maksta üksi ära 6 inimese toiduarve, mu süda murdus täielikult ja ma hakkasin ohjeldamatult nutma. Sel hetkel ma seda veel ei teadnud, kuid see, mis mind puudutas, ei olnud mitte selle inimese, vaid Jumala armastus tema läbi.

Ma hakkasin oma elu elama teisiti, kui seda eales ette kujutada suutsin, hakates iga päev Jumalaga suhtlema ja Tema Sõna - Piiblit lugema. Ma ei tea, millised on sinu raskused praegu elus või mida sa oled läbi elamas, kuid mina olen viimasel ajal väga paljust läbi läinud. Maikuus, kui ma hakkasin väga intensiivselt spordiga tegelema ja tundus, et jalgpallis on kõik paika loksunud, juhtus mul õnnetus põlvega - ristatisideme rebend. See vigastus on üks tõsisemaid jalgpallis ja võib võtta taastumiseks vähemalt 8 kuud. Tol hetkel tundus mulle kõik ebaloogiline. Miks see juhtus? Miks Jumal mu ellu selle saatis? Kuid tagantjärele vaadates olen väga rahul, et see juhtus. Tänu sellele vigastusele sain lõpetada keskkooli (õppimisele enne ei pühendunud piisavalt), sain tutvuda paljude uute inimestega ning sain panustada 3D koguduse tegevusse.

Erinevad probleemid ja raskused on osa elust. Kuidas me nendele vastu seisame, on meie enda valik. Ma tean aga üht - kui on midagi, mille peale saab alati loota, siis on see Jumal ja Tema tingimusteta armastus. Ükskõik millega sa hakkama ei ole saanud, Jumal ootab sind alati tagasi ja tahab, et sa elaksid oma elu täielikult Temale. Kui sa seda teed, saab Tema armastus läbi sinu avalikuks. Inimesed näevad ja kogevad seda ja tahavad samuti sellest osa saada.

Ma julgustan Sind väga Piiblit lugema iga päev, palvetama ja otsima Jumalaga kontakti ja näitama Tema armastust teistele inimestele. Siis võib saada mõne inimese elu samamoodi muudetud nagu sai minu elu.

Mooses, august 2019